Malinowe Skrzaty punkt przedszkolny z elementami pedagogiki Montessori.

misiek

Wychowanie w pedagogice montessori

System Montessori opiera się na założeniu, że każde dziecko, także niepełnosprawne, charakteryzuje spontaniczna aktywność i wrodzony pęd do samorozwoju i wychowania.

misiek

wyżywienie i jadłospis

Posiłki dostarczane są przez wyspecjalizowaną w żywieniu dzieci firmę cateringową „Kanzeon - Wrocławski catering”.

misiek

Rytm dnia

Zapraszamy do zapoznania się z naszym planem dnia.

misiek

zajęcia edukacyjne

Zajęcia edukacyjne realizowane są w oparciu o podstawę programową MEN.
Zajęcia wzbogacone są technikami  pedagogiki Montessori.

Program aktywne dziecko

PROGRAM PRZECIWDZIAŁANIA OTYŁOŚCI WŚRÓD DZIECI I MŁODZIEŻY „AKTYWNE DZIECKO”

Wraz z rozwojem cywilizacji wzrasta liczba osób z nadwagą i otyłością. Statystyki są alarmujące, powodem jest najczęściej dodatni bilans energetyczny czyli spożywanie nadmiernej ilości kalorii i mniejszy ich wydatek.

Prawidłowe żywienie oraz odpowiednia aktywność fizyczna ma ogromne znaczenie dla dzieci i młodzieży ze względu na intensywny proces rozwoju zachodzący w tym okresie życia.

Zarówno niedobory składników odżywczych, jak i ich nadmierne spożycie mają negatywne konsekwencje zdrowotne dla rozwoju psychofizycznego dzieci młodzieży, które mogą być powodem wielu chorób takich jak cukrzyca, choroby układu krążenia, nowotwory, osteoporoza.

Spróbujmy wyrobić u małych dzieci prawidłowe nawyki żywieniowe, wzmocnić u nich świadomość zdrowotną i ukształtować zachowania sprzyjające zdrowiu.

Otyłość u dzieci, poza problemami ze strony układów wewnętrznych, jest też ogromnym problemem dla postawy ciała. Badając przez wiele lat dzieci z różnego rodzaju nadwagą można stwierdzić kilka głównych problemów, dotyczących zmian w budowie ciała:

 1. Poprzez zwiększoną masę dochodzi do obniżenia łuków podłużnych i poprzecznych stopy, a w konsekwencji do rozwoju płaskostopia.
 2. Nadmiernie obciążone stawy kolanowe ustawiają się w koślawości i przeproście, co stanowi bardzo niekorzystną pozycją stawu i naraża go na liczne kontuzja
 3. Stawy biodrowe w wymuszonej pozycji rotacji wewnętrznej narażone są na przeciążenia i uszkodzenia kości udowej.
 4. Miednica w pozycji przodopochylenia pociąga z sobą kręgosłup lędźwiowy, który jest przeciążony, a narządy wewnętrzne miednicy są przesunięte.
 5. Obciążony kręgosłup narażony jest na rozwój skoliozy.

Powyżej wymienione problemy zazwyczaj występują wspólnie, uzupełniając się o rozwój dodatkowych chorób. Cukrzyca jest diagnozowana u coraz młodszych dzieci z nieprawidłową masą ciała. Dziecko z problemem otyłości wymaga holistycznego podejścia, zarówno od strony psychologicznej, dobrze skomponowanej diety, dokładnych badań lekarskich, aby wykluczyć współistniejące schorzenia, jak również odpowiednio dobranych pod względem jakości i trudności aktywności fizycznej.

Zróbmy wszystko, aby nasze pociechy miały dobry start w dorosłość, nie obciążony nadmiernymi kilogramami. Badania pokazują że otyłe dziecko to w przyszłości otyły dorosły i kolejne problemy zdrowotne.

Aby pomóc Państwu poradzić sobie z tym trudnym problemem wśród najmłodszych postanowiliśmy zgromadzić wszystkich potrzebnych specjalistów w jednym miejscu:

 1. Lekarza pediatrę, który oceni stan zdrowie i zleci potrzebne badania
 2. Dietetyka z wieloletnim doświadczeniem, który ustali z Państwem i Waszym dzieckiem odpowiednią dietę
 3. Ocenę fizjoterapeuty, który dobierze odpowiednią aktywność fizyczną, tak aby nie przeciążać postawy dziecka
 4. Odpowiedni plan treningowy, który pomoże spalić odpowiednią ilość kalorii w ciągu tygodnia (zajęcia w formie fitness, tańca, nornic walking, czy treningu stacyjnego)

Zapraszamy do wspólnej ciężkiej pracy na drodze zmian zwyczajów żywieniowych i aktywności fizycznej.Centrum Neurorehabilitacji we Wrocławiu
Ul. Rogowska 127B
http://www.neuro-rehabilitacja.pl

KALENDARZE oraz PLAN DNIA

kalendarz

Luty

14

plan

Kontakt

 • Odwiedź nas
 • ul. Jarocińska 55.
 • 51-011 Wrocław
 • Tel. 535 132 303
 • Tel. 609 614 199

Formularz kontaktowy